Hírek

Európa-nap az OkosOvival 

A május 12-i Európa-napból nem maradhatott ki az óvodás korosztály sem, akik lelkesen tesztelték az OkosOvi projektünk legújabb feladatait.

Európa-nap OkosOvi

Találkozzunk 2024. május 12-én, 10:00-20:00 között, Budapest, Szabadság terén és ismerd meg a projektünket személyesen! További információk a linken keresztül.

Robotok Rókák Házikók

Ahogy szakembereink és a szoftverfejlesztők egyre több feladatot dolgoznak ki, úgy a gyermekek is egyre több képességfejlesztő, színes, játékos feladatokat tudnak tesztelni, kipróbálni. Annyit elmondhatunk, hogy nagy az öröm! 

Szoftver I Új feladat

Ismét egy új feladattal jelentkezünk. A feladat során a gyermekeknek egy robot testrészeit kell helyesen rendezniük, illetve különböző tárgyakat kell a megfelelő kézbe húzniuk. Neked hogy tetszik a feladat?

Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk!

Szoftver I 10 feladat 

Örömmel jelentjük, hogy az OkosOvi szoftverének fejlesztése újabb mérföldkőhöz érkezett! Mostantól már elérhető 10 különböző képesség mérő feladat is a platformon. Ezek a feladatok lehetővé teszik, hogy a gyermekek még szélesebb körben tesztelhessék és fejleszthessék képességeiket, miközben élvezik az interaktív kihívásokat. Legyen szó memória, logikai gondolkodás vagy kreativitás fejlesztéséről, az okosovi mindenki számára izgalmas lehetőséget kínál. 


Szoftverünk Napi Próbatételei

Kollégánk (Magyarországon és Romániában is) folyamatosan tesztelik az OkosOvi szoftverét a napi gyakorlatban, hogy biztosítsák a magas színvonalú és felhasználóbarát élményt. Eddig összesen 20 gyermek próbálta ki az online eszközt, melynek célja a gyermekbarát tanulási környezet kialakítása. A tapasztalatok alapján finomhangoljuk a szoftvert, hogy még hatékonyabb és szórakoztatóbb legyen a tanulás a digitális térben. A további tesztek és visszajelzések révén törekszünk a szoftverünk minőségének és funkcionalitásának fokozatos fejlesztésére.

Szoftver I Új feladatok

Az OkosOvi projekt szoftvere új mérföldkőhöz érkezett. Munkatársaink a fejlesztőkkel egy új, izgalmas feladattal bővítették a rendszert, mely további képességeket képes mérni a legkisebbek számára.

Az OkosOvi projekt továbbra is elkötelezett a gyermekek fejlesztése és oktatása iránt, és a frissítés révén még szélesebb skálán nyújt lehetőségeket a különböző készségek és tehetségek felismerésére.


Szoftver I első verzió

Örömmel adjuk hírül, hogy a mérő-értékelő hétről-hétre új, színes feladatokkal bővül. A feladatok különböző képesség területeket mérnek fel. 

A programot továbbá folyamatosan használják és tesztelik a pedagógus kollégáink. 

"Légy természetes!" -  énerősítő élménypedagógiai projekt

Szentendrén szervezte meg a "Légy természetes!" - énerősítő élménypedagógiai projekt az első workshop-ját. Az 5 napos mobilitási program során találkoztak a dunaszerdahelyi és a szentendrei együttműködő projektpartnerek diákjai és kísérőtanáraik.

A projekt elsődleges célja, hogy a természetművészet, mint élménypedagógia segítségével pozitív változást érjenek el a diákok személyiségében. 

"Tudományosan bizonyított tény, hogy az alkotó tevékenység adta sikerélmény segít az önbecsülés helyreállításában, a pozitív énkép kialakításában, a szociális kompetenciák, a kezdeményezőkészség fejlődésében, ami elengedhetetlen  - többek között -  a mobilitás igényének kialakításához."

Mérő rendszerünk bővülése

A már röviden bemutatott mérő-értékelő rendszerünk hétről-hétre bővül és fejlődik. A konzorcium munkatársai, az informatikusokkal együtt, nap mint nap finomhangolják és használják a különböző képességeket mérő feladatokat. Hamarosan elkészül a negyedik feladattípusunk is. Az első verzió után egy hosszas teszt fázis következik, amely két országban fog párhuzamosan zajlani. A szoftver román nyelven is elérhető lesz.

Projektünk az Inclusion4Schools konferencián

A Kutatók Éjszakája Alapítvány munkatársai részt vettek az Inclusion4Schools nemzetközi konferencián, ahol bemutatták az OkosOvi projektet (plakát prezentáció).

Iskolakészültséget mérő rendszerünk

A Mosolykert Óvoda vezetésével, szakértőink lassan elkészülnek a mérő-értékelő rendszerünk prototípus feladataival. A kidolgozott gyakorlatoknak hála számos képességterületet tudunk mérni különböző játékos feladatokkal. 

Az első feladattípus a gestalt látásra nyújt példát.

Képzés & webinárium a digitális készségek fejlesztéséért

Az Okosovi keretein belül sikeresen lezajlott egy belső képzés, mely komoly lökést adott a projekt résztvevőinek digitális kompetenciáinak fejlődéséhez. A képzés célja a szakemberek számára elengedhetetlen digitális készségek továbbfejlesztése volt, így hozzájárulva a projekt hatékonyabb és innovatívabb megvalósításához. A Kutatók Éjszakája Alapítvány munkatársai további online belsős webináriumot szerveztek, melyek során a résztvevők betekintést nyerhettek különböző digitális eszközök használatába. Az események segítették a konzorciumi tagok  modern technológiai eszközök hatékonyabb kihasználásában, ezzel elősegítve a projekt innovatív megközelítését.

Projekt nyitó ülés Nagyszalontán

Az Erasmus+ program iránti szenvedély és elkötelezettség töltötte be a levegőt Nagyszalonta városában, amely otthont adott projektünk nyitó (kick-off) eseményének. Az esemény kulcsfontosságú mérföldkő volt partnerségünkben, és lehetőséget adott a kölcsönös megismerkedésre és terveink részletesebb kidolgozására.

A nyitó eseményen a konzorcium koordinátora és a Kutatók Éjszakája Alapítvány prezentálta a projekt mérföldköveit, legfontosabb feladatait. Az előadások után egy kerekasztal-beszélgetés keretein belül azokat a legfontosabb szakmai kérdéseket is megvitattuk, amelyek a közös célok gördülékeny megvalósításához szükségesek. A beszélgetés után a Toldi Óvoda körbevezetést tartott, amely során több ötlet és módszertan került elő az oktatás és nevelés területén. 

A konzorcium jelenlétét Nagyszalonta polgármestere és a tankerület képviselői is megtisztelték, így összesen 33 kolléga vett részt az eseményen.