Konzorcium

A Molykert Óvoda 1967-ben épült és működésének megkezdése óta számos átalakuláson ment keresztül. Kialakítását tekintve kétszintes épület, melynek földszintjén bölcsőde működik. Az óvoda 5 csoporttal működik, melyből 4 homogén életkorú és egy csoport vegyes életkorú gyermekekből áll. A pedagógusok  Tevékenységközpontú nevelési program szerint dolgoznak, egy csoport pedig Frenet szellemiséget képviselő csoport. A Mosolykert Óvoda 2013-ban egészült ki egy telephellyel, mely Kismacson található. Kismacs Debrecentől 6 kilométerre van, viszont elhelyezkedését tekintve kistérségi településnek minősül. Telephelyünkön jelenleg egy vegyes életkorú csoport működik, mely 24 kisgyermeknek biztosít szeretetteljes nevelő környezetet. A fenntartó Intézményben jelenleg 118 kisgyermek nevelkedik. Nevelőközösségünk tagjai egytől egyig magasan képzett, diplomás, többen szakvizsgával, és pedagógus 2 minősítési fokozattal rendelkező óvodapedagógusok. Közösségünkre a folyamatos megújulás és fejlődés igénye és a szakmai igényesség személetmódja jellemző, mely minden esetben igyekszik szem előtt tartani a kisgyermekek igényeit, életkori sajátosságait, és egyéni képességfejlődési ütemét. Munkánkat az élményszerű tanulási képességek támogatása hatja át, valamint a tevékenykedtetés, mely a gyermekek minden irányú természetes kíváncsiságát és érdeklődését kielégíti.

Fennállásunk óta számos sikeres pályázatot tudhatunk magunk mögött. Jelenleg egy Erasmus+ által támogatott pályázat megvalósításán dolgozunk.


A 15 éve működő intézmény, a GPP Toldi Nagyszalonta nevelési és szociális feladatokat lát el, óvodáskorú gyermekek számára. 23 csoportban fogad óvodáskorú gyermekeket, amiből 10 magyar tagozatos, és 13 román tannyelvű csoport. A határon túlról is megőrzi a magyar hagyományokat és nagy hangsúlyt fektet az óvodás korú gyermekek magyarságtudatának ápolására. A projekt során a felmérésekhez, szakmai konferenciához és a portálhoz kapcsolódó feladatokban vesznek részt, valamint a Mosolykert és a Kutatók Éjszakája alapítvánnyal közösen kommunikációs és terjesztési feladatokban is aktív szerepet vállalnak. A gyerekek vegyes háttérrel rendelkeznek, van jómodú és hátrányos helyzetű is köztük. 

Az Kutatók Éjszakája Alapítvány az Európai Tudományért egy női vezetésű civil szervezet, amelyet tudósok alapítottak, hogy interaktív módon foglalkozzon a társadalmi kihívásokkal, és támogassa a regionális és nemzetközi együttműködést az oktatás, a tudomány, a kultúra és a társadalmi innováció területén. Az Alapítvány egyik fő célkitűzése, hogy a fiatalok számára lehetőséget biztosítson a természettudományok, a technológia, a művészet, a mérnöki tudományok és a matematika sokszínű lehetőségeinek megismerésére, valamint azoknak a folyamatoknak a megértésére, amelyek pozitívan befolyásolhatják jövőjüket, és ezáltal hozzájárulhatnak karrierútjuk alakításához.